Spotrebný úver – SLSP, Tatra banka, 365 banka a Prima banka

Spotrebné úvery sú v dnešnej dobe jedným z najdostupnejších finančných nástrojov na trhu. Ponúkajú klientom možnosť financovať rôzne potreby a projekty. Článok sa zameria na širokú škálu spotrebných úverových produktov poskytovaných vedúcimi bankami v regióne, vrátane SLSP, Tatra banky, ČSOB, Prima banky a 365 banky.

Aké sú ich výhody, podmienky a možnosti refinancovania? Ktorý spotrebný úver sa oplatí?

Čo je to spotrebný úver?

Spotrebný úver predstavuje formu finančného produktu, ktorý poskytuje banka alebo iná finančná inštitúcia jednotlivcom na financovanie osobných potrieb. Ide o pôžičku, ktorú môže klient použiť na akékoľvek účely, ako sú nákup spotrebného tovaru, úhrada služieb, cestovanie, alebo dokonca konsolidácia existujúcich dlhov.

Oproti nákupu na splátky sú bankové spotrebné úvery o niečo zložitejšie na vybavenie. Klient musí preukázať svoju schopnosť splácať úver zo svojho príjmu.

Banky často vyžadujú rôzne formy zábezpek. Ako napríklad ručenie fyzickou osobou, záložné právo na nehnuteľnosť, vinkuláciu vkladov, životné poistenie alebo založenie cenných papierov. Banka tiež často vyžaduje, aby mal klient u nej vedený účet niekoľko mesiacov pred schválením úveru.

Napriek tomu má bankový spotrebný úver výhodu v nižšej úrokovej sadzbe v porovnaní s nákupom na splátky. Tam sa úrokové sadzby často pohybujú nad 30%. Spotrebný úver môže byť poskytnutý už za 12 percentný úrok. Podmienky poskytnutia spotrebného úveru sa môžu líšiť medzi jednotlivými bankami. No všeobecne vyžadujú, aby:

 • bol žiadateľ občanom Slovenskej republiky (alebo cudzincom s trvalým pobytom v SR)
 • mal žiadateľ dostatočný príjem na splácanie úveru

Delenie spotrebných úverov

Podľa predmetu:Bezúčelové úvery: Použiteľné na ľubovoľné výdavky.
Účelové úvery: Vyžadujú dokladovanie účelu použitia.
Podľa zaistenia:Zabezpečené úvery: Ručenie majetkom, napr. nehnuteľnosť, hnuteľný majetok, vinkulácia vkladu, ručiteľstvo atď.
Nezabezpečené úvery: Bez špecifickej zábezpeky.
Podľa metódy splácania:Jednorazové: Splátky vyrovnávané v jednom plnení.
Postupné: Postupné, opakované splátky.
Podľa lehoty splatnosti:Krátkodobé: Splatnosť do jedného roka.
Strednodobé: Splatnosť do piatich rokov.
Dlhodobé: Splatnosť nad päť rokov.

Výhody a nevýhody spotrebného úveru

VÝHODYNEVÝHODY
Bezúčelový charakter: Spotrebný úver poskytuje flexibilitu v použití finančných prostriedkov na akékoľvek potreby.Komplexné schvaľovanie: Vybavovanie spotrebných úverov môže byť zložitejšie, vrátane overovania schopnosti splácania a prípadného ručenia či zábezpeky.
Nižšia úroková sadzba: Oproti nákupu na splátky má spotrebný úver nižšiu úrokovú sadzbu, čo môže viesť k celkovému lacnejšiemu financovaniu.Vyššie nároky na schvaľovanie: Banky môžu vyžadovať, aby mal u nich klient vedený účet a spĺňal určité bonitné a vekové podmienky.
spotrebný úver
Či už ide o nákup elektroniky, dovolenky, či rekonštrukciu bytu, spotrebný úver môže byť užitočným nástrojom na financovanie. Avšak vyžaduje opatrné plánovanie a riadenie financií.

Spotrebný úver v Tatra banke

Tatra banka poskytuje klientom jedinečnú možnosť získať Bezúčelový spotrebný úverTB s atraktívnymi výhodami a flexibilnými možnosťami. Podrobný prehľad pomôže lepšie porozumieť tejto finančnej službe.

 • Prvá splátka zdarma: Pri uzavretí Bezúčelového spotrebného úveruTB v Tatra banke, klient neplatí prvú splátku.
 • 100% zľava na poplatkok za úver: Klienti, ktorí aktuálne nemajú žiadny spotrebný úver v Tatra banke, môžu získať 100% zľavu z poplatku za nový úver.
 • Online vybavenie aj bez účtu: Proces žiadosti o úver je možné uskutočniť online, dokonca aj bez existujúceho účtu v banke.
 • Zníženie úroku pomocou EKO nákupu či obnovy domu: Využitím úveru na EKO nákup alebo obnovu domu so štátnou dotáciou je možné znížiť úrokovú sadzbu.
 • Poistenie schopnosti splácania: Klienti majú možnosť poistiť si schopnosť splácať Tatra banka pôžičku, čo poskytuje istotu v prípade nečakaných udalostí.
 • Príjmové podmienky: Banka akceptuje rôzne typy príjmov vrátane zamestnaneckých príjmov, dôchodkov, príjmov z podnikania a ďalších. Minimálny príjem pre všetkých účastníkov úverového vzťahu je 500 eur.
 • Predčasné splatenie úveru: Úver je možné kedykoľvek splatiť predčasne. Pri sume zostatkovej istiny do 10 000 eur je predčasné splatenie bez poplatku.

Spôsoby žiadosti o spotrebný úver v Tatra banke

 1. Webová stránka Tatra banky: Vypočítať si splátku a požiadať o úver online aj bez účtu v banke.
 2. Mobilná aplikácia: Otvoriť si účet a požiadať o úver vo svojom mobile, čo sa často využíva najmä pri Tatra banka študentskom účte.
 3. DIALOG Live: Zanechať svoj kontakt a banka potenciálneho klienta skontaktuje.
 4. Pobočky: Dohodnúť si osobné stretnutie vo vybranej pobočke Tatra banky.

Výška spotrebného úveru a lehoty splatnosti v Tatra banke

 • Úver od 500 eur do 30 000 eur.
 • Splatnosť od 24 do 96 mesiacov.
 • Nemenná úroková sadzba od 6,49 % ročne.
 • Poplatok za úver do výšky 2 % z poskytnutej sumy úveru, max. 300 eur.
 • Bez potreby spoludlžníka a ručiteľa.
spotrebný úver Tatra banka
Klienti, ktorí peniaze zo spotrebného úveru v Tatra banke využijú na nákup ekologických produktov, môžu získať nižšiu úrokovú sadzbu a 100 % zľavu z poplatku za úver.

Spotrebný úver v ČSOB

Československá obchodná banka (ČSOB) taktiež ponúka svojim klientom výhodný spotrebný úver, ktorý poskytuje širokú flexibilitu a atraktívne podmienky.

 • Nízka úroková sadzba: Úver je dostupný s úrokovou sadzbou od 6,19 % ročne, čo zaručuje výhodné podmienky pre klientov.
 • Zľavy z úrokových sadzieb: Zriadením ČSOB spotrebného úveru online, získa klient 1% zľavu z úrokovej sadzby. Je to jednoduché cez aplikáciu ČSOB SmartBanking, a to bez zbytočného papierovania alebo komplikovaných formalít.
 • Možnosť mimoriadnych splátok: Klienti majú možnosť uskutočniť mimoriadne splátky bez poplatku, čo zvyšuje flexibilitu pri spravovaní úveru.
 • Refinancovanie so zľavou: Klientom s nevýhodnými úvermi v iných bankách sa ponúka možnosť refinancovania do ČSOB s -3 % z úroku na novom úvere.
 • Výhody pre klientov s hypotékou: Klienti s existujúcou hypotékou v ČSOB môžu získať dodatočnú zľavu -1 % z úrokovej sadzby pri spotrebnom úvere.
 • Doba splatnosti podľa preferencií: Splatnosť pôžičky sa pohybuje od 1 do 8 rokov, čo umožňuje klientom prispôsobiť si mesačné splátky ich finančnej situácii.
 • Jednorazový poplatok za poskytnutie: Výhodný jednorazový poplatok za poskytnutie pôžičky vo výške 50 eur je aplikovaný bez ohľadu na výšku poskytnutého úveru.
spotrebný úver ČSOB
Spotrebný úver v ČSOB je možné využiť na čokoľvek bez nutnosti dokladovania príjmu. Časté využitie zahŕňa nákup auta, rekonštrukciu, dofinancovanie hypotéky alebo refinancovanie existujúcich úverov.

Refinancovanie spotrebného úveru a ČSOB kalkulačka

Refinancovanie úverov je inteligentný spôsob, ako zlepšiť svoje finančné podmienky. Táto možnosť je ideálna pre tých, ktorí chcú spojiť niekoľko úverov a pôžičiek do jedného s výhodnými úrokovými sadzbami. ČSOB ponúka spotrebný úver na refinancovanie, ktorý prináša množstvo výhod za pomoci online kalkulačky.

 • Jednorazový poplatok: Výhodný jednorazový poplatok za spracovanie úveru vo výške 50 € je aplikovaný bez ohľadu na výšku poskytnutého úveru.
 • Zvýhodnenie pre klientov ČSOB: Klienti ČSOB môžu využiť zvýhodnené podmienky vrátane zľavy 1 % za zriadenie úveru online.
 • Zľava za prenos úverov: Pri prenose úverov a pôžičiek z iných bánk získa klient ďalšiu zľavu vo výške 2 % z úrokovej sadzby.
 • Poistenie pre nečakané udalosti: Klienti majú možnosť zriadiť poistenie úveru pre prípad nečakaných situácií, čo zabezpečuje ochranu v prípade invalidity, úmrtia, práceneschopnosti alebo straty zamestnania.

Ako požiadať o refinancovanie spotrebného úveru za pomoci kalkulačky

 1. Informatívny výpočet: Urobiť si informatívny výpočet v úverovej kalkulačke na webovej stránke ČSOB.
 2. Stať sa klientom ČSOB: Človek sa stane klientom online za pár klikov vyplnením jednoduchej žiadosti.
 3. Žiadosť o úver: Vyplniť žiadosť o úver, kde budú všetky potrebné informácie a otázky podrobne vysvetlené.
 4. Schválenie a prijatie: Po schválení budú peniaze na účte ihneď k dispozícii.
refinancovanie spotrebneho uveru kalkulačka
Refinancovanie spotrebného úveru s ČSOB kalkulačkou je jednoduchý a efektívny spôsob, ako optimalizovať svoje financie a dosiahnuť lepšie podmienky pre splátky úverov.

Spotrebný úver a Slovenská sporiteľna: SLSP kalkulačka

Moderná pôžička – spotrebný úver od Slovenskej sporiteľne, je špeciálne navrhnutá tak, aby pomohla dosiahnuť lepší životný štýl. A zároveň umožní efektívne riadenie rozpočtu. Ponúka možnosti financovania pre rôzne účely, vrátane vybavenia domácnosti, investícií do tepelných čerpadiel či fotovoltických panelov, kúpy auta, alebo rekonštrukcie bytu či domu.

 • Jednoduché a rýchle vybavenie: Všetky formality ohľadom spotrebného úveru v Slovenskej sporiteľni je možné vybaviť pohodlne online v Georgeovi a to už do 10 minút.
 • Zľava zo spracovateľského poplatku: 100% zľava z poplatku za poskytnutie úveru, čo znamená úsporu nákladov pri vybavovaní pôžičky.
 • Jednotná úroková sadzba: Počas celej doby splatnosti platí klient jednotnú úrokovú sadzbu, ktorá sa začína už od 6,99 % ročne.
 • Flexibilná splatnosť: Možnosť zvoliť si splatnosť od 1 do 8 rokov, prispôsobujúc tak splátky svojim finančným možnostiam.
 • Mimoriadne splátky cez Georgea: Jednoduchá možnosť vykonať mimoriadne splátky raz mesačne cez Georgea, s minimálnou sumou 20 eur a max. trojnásobkom mesačnej splátky.

Ako získať spotrebný úver v Slovenskej sporiteľni

 1. Žiadosť: Požiadať o modernú pôžičku je možné online prostredníctvom Georgea, telefonicky alebo osobne na pobočke.
 2. Výber možností: Po podpise žiadosti budú klientovi ponúknuté rôzne možnosti, z ktorých si môže vybrať.
 3. Schválenie a podpis zmluvy: Po výbere ponuky nasleduje schválenie pôžičky a podpísanie zmluvy.
 4. Výplata finančných prostriedkov: Po schválení budú finančné prostriedky poskytnuté na klientov účet.

SLSP kalkulačka spotrebného úveru

Je možné využiť SLSP kalkulačku spotrebného úveru na webovej stránke a jednoducho si tak vypočítať výšku mesačnej splátky pre Modernú pôžičku. V prípade, že banka nemá informácie o príjme klienta, je potrebné predložiť doklady k príjmu (napríklad potvrdenie o príjme, daňové priznanie alebo opravné daňové priznanie, atď.).

spotrebný úver slsp kalkulačka
Všetky potrebné doklady pre poskytnutie spotrebného úveru v Slovenskej sporiteľni sú posudzované individuálne. Úver je možné získať do 10 minút, a to aj online prostredníctvom Georgea. Klienti môžu využiť intuitívnu SLSP kalkulačku na výpočet splátky pri spotrebnom úvere.

Spotrebný úver a Prima banka

Spotrebný úver v Prima bankeViditeľne výhodná pôžička – je špeciálne navrhnutá pre vás, aby poskytla finančnú flexibilitu na realizáciu plánov a snov. Tento bezúčelový spotrebný úver umožňuje využiť peniaze na akýkoľvek účel.

 • Návrat poplatku za poskytnutie: Ak klient splní podmienky marketingovej kampane „Vrátenie poplatku za poskytnutie pôžičky“ po 18 mesiacoch, banka vráti poplatok za poskytnutie.
 • Flexibilná voľba výšky splátky: S Prima bankou si može klient nastaviť výšku splátky spotrebného úveru. V tabuľke splátok si jednoducho vyberie výšku úveru a dobu splácania podľa svojich preferencií.
 • Zbavovanie nevýhodných úverov: Prima banka pomôže zbaviť sa starých a nevýhodných úverov, kreditných kariet, povolených prečerpaní a splátkových predajov z iných bánk alebo nebankových spoločností. Všetky formality sú rýchlo a efektívne vyriešené.
 • Poistenie na mieru: V prípade nepredvídaných životných situácií, ako sú dlhodobá choroba, strata zamestnania, trvalá invalidita alebo úmrtie, si môže klient poistiť splácanie spotrebného úveru v Prima banke.

Všeobecné podmienky Prima banky pre spotrebný úver

 • Výška úveru: od 1 000 do 15 000 eur.
 • Doba splácania: od 2 do 8 rokov.
 • Žiadosti o spotrebný úver v Prima banke môže podať každý občan s trvalým pobytom na Slovensku vo veku od 18 rokov, ktorý je zamestnaný, živnostník so skúsenosťami minimálne 12 mesiacov alebo starobný/výsluhový dôchodca.
prima banka spotrebný úver
Pri požiadaní spotrebného úveru v Prima banke pomôže ich úverová kalkulačka a svoju žiadosť môže klient podať na ktorejkoľvek pobočke alebo cez Infolinku na čísle 0850 700 007.

Spotrebný úver a 365 banka

So spotrebným úverom z 365 banky si je možné požičať na čokoľvek, s výhodným úrokom, či už online alebo v pobočke.

 • Možnosť bezplatného predčasného splatenia: Úver je možné kedykoľvek predčasne splatiť a taktiež si ho poistiť na pobočke.
 • Rýchle požičanie: Spotrebný úver v 365 banke sa dá vybaviť aj online v mobile za pár minút alebo na pobočke jednou návštevou.
 • Výška úveru a splatnosť: Úver od 300 eur do 40 000 eur so splatnosťou od 1 roka do 8 rokov.
 • Poistenie podľa potrieb: Možnosti poistenia od žiadneho poistenia až po komplexné s krytím úmrtia, invalidity, PN a straty zamestnania (bez poistenia, štart, základ, štandard, prémium a senior poistenie).
 • Refinancovanie úveru: Refinancovanie úveru je bez poplatku až do výšky 40 000 eur.
 • Výhodné úroky: Úroky od 6 % ročne, pri rfinancovaní bez poplatku, inak 1 % zo sumy úveru.
 • Ekologická pôžička EKO: Možnosť získať EKO pôžičku so zvýhodneným úrokom a šetrným prístupom k životnému prostrediu.

365 banka ponúka komplexné a prispôsobiteľné možnosti spotrebných úverov s výhodnými úrokmi a flexibilnými podmienkami. Bezplatné predčasné splatenie a rýchle požičiavanie robia z 365 banky skvelého partnera pre finančné potreby.

Pred konečným rozhodnutím je vždy potrebné porovnanie pôžičiek a ich podmienok v rôznych bankách.