Fruugo – recenzie, ako funguje nákup

Fruugo je globálne online trhovisko, ktoré spája kupujúcich so širokou škálou výrobkov od maloobchodníkov z celej Európy. Spoločnosť Fruugo bola založená v roku 2008 a stala sa jednou z popredných online nákupných destinácií v Európe, ktorá ponúka viac ako 100 miliónov produktov od viac ako 3 000 maloobchodníkov zo 42 krajín.

Spoločnosť Fruugo.com zjednodušuje cezhraničné nakupovanie tým, že ponúka produkty v rôznych jazykoch a menách. Umožňuje nákupy od medzinárodných predajcov, vďaka čomu sa zákazníci nemusia starať o výmenné kurzy alebo náklady na dopravu. Ako poskytovateľ platformy Fruugo pôsobí ako obchodný zástupca maloobchodníkov a v ich mene schvaľuje predaj.

Ako vyzerá nakupovanie na Fruugo v praxi? Aké majú zákazníci skúsenosti s nakupovaním na tejto online platforme? Je Fruugo.sk naozaj spoľahlivým predajcom? Recenzie na Fruugo.sk ponúknu odpovede na všetky tieto otázky.

Identita spoločnosti Fruugo.com

Spoločnosť Fruugo.com Ltd, ktorá bola založená 3. apríla 2008, sa stala významným hráčom v oblasti online maloobchodu a špecializuje sa na medzinárodný obchod. Tento britský podnik so sídlom v Ulverstone v Cumbrii oslavuje 15 rokov svojej činnosti. Na jeho čele stojí dynamický tím 8 aktívnych riaditeľov.

Zameranie spoločnosti na cezhraničné transakcie jej zabezpečilo jedinečnú pozíciu v sektore elektronického obchodu, čo jej umožňuje uspokojovať rôznorodú globálnu zákaznícku základňu. Fruugo.com si v priebehu rokov vybudovalo povesť spoločnosti, ktorá umožňuje bezproblémové a efektívne medzinárodné nakupovanie, čo svedčí o jej logistických a technologických schopnostiach.

Cesta spoločnosti Fruugo.com od jej vzniku až po súčasný stav ilustruje jej záväzok k inováciám, spokojnosti zákazníkov a prispôsobovaniu sa neustále sa vyvíjajúcemu digitálnemu trhu. Jej strategické vedenie zohralo kľúčovú úlohu pri riadení spoločnosti v rôznych odvetvových výzvach a príležitostiach, čím si upevnilo svoje miesto dôveryhodného mena v medzinárodnom elektronickom obchode.

Fruugo – logo a brand

Logo Fruugo vyniká moderným štýlom, ktorý sa vyznačuje výrazným odtieňom modrej farby. Názov tejto značky je prezentovaný v sympatickom bezserifovom písme s mäkkými okrajmi. Jednotlivé znaky sú navzájom prepojené, čo odráža súdržný aspekt ich celosvetovej online nákupnej platformy. Tento výber žiarivého, prívetivého odtieňa odráža prístupnú a používateľsky orientovanú webovú prezentáciu spoločnosti.

Vizuálna identita stelesňuje zmysel pre sviežosť a inováciu, čo je v súlade s dynamickým digitálnym trhom, na ktorom Fruugo.sk pôsobí. Vzhľad spoločnosti komunikuje zmysel pre komunitu a spojenie, čím vyjadruje záväzok Fruugo k bezproblémovým medzinárodným transakciám.

Jednoduchosť a zároveň výraznosť dizajnu zaručuje ľahkú rozpoznateľnosť a zapamätateľnosť, čo je v konkurenčnom sektore elektronického obchodu nevyhnutné. Typografia je síce hravá, ale zároveň si zachováva profesionálny vzhľad a účinne vyvažuje zábavu a funkčnosť. Celková kompozícia a farebná schéma loga sú vytvorené tak, aby rezonovali so širokým publikom a odrážali zmes spoľahlivosti, kreativity a globálneho dosahu.

Ako funguje nákup na Fruugo?

Všetky výrobky zobrazené na stránke Fruugo predávajú nezávislí maloobchodníci tretích strán. Spoločnosť Fruugo nie je ani kupujúcim, ani predajcom týchto výrobkov.

Spoločnosť Fruugo je poskytovateľom platformy a obchodným zástupcom maloobchodníkov, ktorý umožňuje maloobchodníkom a zákazníkom realizovať transakcie. Fruugo koná ako obchodný zástupca len v mene maloobchodníkov, a nie v mene zákazníkov.

Zmluva, ktorá vzniká pri dokončení predaja výrobku, sa uzatvára výlučne medzi zákazníkom a maloobchodníkom, hoci spoločnosť Fruugo má od maloobchodníka oprávnenie zaviazať maloobchodníka k predaju výrobku na základe tejto zmluvy. Spoločnosť Fruugo nie je zmluvnou stranou takejto zmluvy a nepreberá žiadnu zodpovednosť vyplývajúcu z nej alebo v súvislosti s ňou.

Spoločnosť Fruugo vyvíja maximálne úsilie, aby sa uistila, že výrobky, ktoré si zákazníci zakúpili na jej stránkach, sú kvalitné, spĺňajú požiadavky všetkých príslušných pravidiel a predpisov a vo všetkých podstatných ohľadoch zodpovedajú popisu výrobku. Procesy dodávok predajcov sú monitorované, ale spoločnosť nemá priamu kontrolu nad jednotlivými výrobkami alebo dodávkami výrobkov.

Po odoslaní objednávky dostane zákazník e-mail s potvrdením o prijatí objednávky. Tento e-mail je len potvrdením na informačné účely a nepredstavuje prijatie objednávky zo strany predajcu. Zmluva medzi zákazníkom a maloobchodníkom v súvislosti s výrobkami vznikne až po overení, že maloobchodník danú objednávku prijal. Ak je objednávka prijatá, zákazníkovi bude zaslaný potvrdzujúci e-mail, ktorým sa uzatvára zmluva.

Potvrdzovací e-mail bude obsahovať opis výrobkov zakúpených v objednávke a určité ďalšie informácie o právach na zrušenie zmluvy medzi zákazníkom a maloobchodníkom. Do zmluvy sú zahrnuté len tie výrobky, ktoré sú uvedené v potvrdzujúcom e-maile o odoslaní.

Platby sú prijímané v mene maloobchodníka a zároveň sa spoločnosť Fruugo zaväzuje, že zákazníkovi budú v mene maloobchodníka vrátené všetky peniaze, na ktoré mu môže vzniknúť nárok.

Záručné podmienky sú špecifické pre daný produkt, a preto budú poskytnuté s príslušným produktom alebo príslušným predajcom.

Nakupovanie na Fruugo je jednoduché a intuitívne. Spoločnosť pôsobí len ako sprostredkovateľ medzi zákazníkmi a maloobchodníkmi.

Aké výhody a sortiment produktov ponúka Fruugo?

Ponuka hodnoty pre maloobchodníkov aj nakupujúcich na Fruugo je presvedčivá vzhľadom na rastúci dopyt po nakupovaní online, globalizáciu maloobchodu a rastúci výskyt cezhraničných transakcií. Obchodný model je vysoko škálovateľný, so schopnosťou rýchlo a s malými nákladmi zavádzať nových maloobchodníkov a produkty, podporený prvotriednou technológiou, infraštruktúrou a zdrojmi.

Fruugo zmierňuje zložitosť cezhraničného obchodu pre maloobchodníkov vďaka tomu, že:

 1. Poskytuje komplexné riešenie elektronického obchodu, ktoré zahŕňa generovanie dopytu až po organizáciu objednávok a služby zákazníkom.
 2. Spája obchodníkov s nakupujúcimi vo viac ako 40 krajinách.
 3. Prekladá zoznamov produktov do miestneho jazyka kupujúceho.
 4. Automaticky prevádza meny, čo umožňuje predaj v akejkoľvek mene, pričom maloobchodník dostane platbu vo svojej miestnej alebo preferovanej mene.
 5. Používa sofistikované stratégie digitálneho marketingu, ponuky a reklamy v rámci nákupných kanálov elektronického obchodu, vyhľadávače, krajiny a kategórie produktov na zvýšenie návštevnosti produktov maloobchodníkov.
 6. Aplikuje výpočet, uplatňovanie a výber medzinárodnej dane z predaja a DPH a v prípade potreby zabezpečuje platbu príslušnému štátnemu orgánu v mene maloobchodníka.
 7. Využíva komplexné služby na odhaľovanie podvodov online.

Nakupujúci nájdu na webovej stránke Fruugo.sk široký sortiment vrátane týchto kategórií:

 • Oblečenie a doplnky
 • Zdravie a krása
 • Dom a záhrada
 • Dekorácie do domácnosti a vybavenie
 • Nábytok
 • Elektronika
 • Médiá, umenie a zábava
 • Športové príslušenstvo
 • Hry a puzzle
 • Hračky
 • Príslušenstvo pre domácich miláčikov
 • Náradie a spotrebný materiál

Trh Fruugo obsahuje obrovský a rozmanitý sortiment obľúbených značiek a produktov, ktoré pochádzajú od predajcov z celého sveta.

Na Fruugo.sk sa dá nakupovať v slovenčine. Všetky zahraničné meny sú automaticky prepočítané na eurá.

Fruugo.sk

Poslaním spoločnosti Fruugo.sk je umožniť spotrebiteľom jednoducho a pohodlne nájsť a kúpiť výrobky z celého sveta, a to všetko na jedinej webovej stránke. Spoločnosť ponúka širokú škálu funkcií, ktoré pomáhajú zákazníkom nájsť hľadané výrobky:

 • Široký výber výrobkov. Fruugo ponúka viac ako 100 miliónov výrobkov od viac ako 3 000 predajcov zo 42 krajín. To znamená, že kupujúci určite nájdu výrobky, ktoré hľadajú, bez ohľadu na to, čo práve hľadajú.
 • Konkurenčné ceny. Ceny Fruugo sú konkurencieschopné v porovnaní s ostatnými online predajcami. Spoločnosť tiež ponúka rôzne zľavy a propagačné akcie, ktoré pomáhajú nakupujúcim ušetriť ešte viac peňazí.
 • Doprava zadarmo. Fruugo ponúka bezplatnú dopravu pri objednávkach nad určitú sumu. Vďaka tomu je nakupovanie v spoločnosti Fruugo ešte cenovo výhodnejšie.
 • Jednoduché vrátenie tovaru. Fruugo umožňuje jednoduché vrátenie výrobkov. Spoločnosť ponúka bezplatné vrátenie väčšiny položiek – zákazníci môžu vrátiť svoje nákupy zadarmo u väčšiny predajcov.
 • Bezpečné platby. Fruugo používa bezpečné platobné metódy na ochranu finančných informácií nakupujúcich.

Fruugo.sk je obľúbenou voľbou pre nakupujúcich, ktorí chcú nájsť najlepšie ponuky na výrobky z celého sveta. Vďaka širokému výberu, konkurenčným cenám a bezplatnej doprave je spoločnosť skvelou voľbou pre každého, kto hľadá jednoduchý a pohodlný spôsob nakupovania online.

Fruugo recenzie

Popredné britské online trhovisko bolo ocenené v najnovšom zozname najrýchlejšie rastúcich spoločností Sunday Times.

Londýn, Veľká Británia – 30. júna 2023 – Spoločnosť Fruugo, popredná globálna platforma online trhoviska vo Veľkej Británii, hrdo oznamuje svoje zaradenie do zoznamu najrýchlejšie rastúcich spoločností v Spojenom kráľovstve, ktorý zostavil denník The Sunday Times. Toto prestížne uznanie je dôkazom neochvejného záväzku spoločnosti Fruugo v oblasti inovácií, služieb zákazníkom a obchodnej dokonalosti.

V posledných rokoch zaznamenala spoločnosť Fruugo pozoruhodný rast vďaka svojmu dynamickému tímu a strategickým obchodným postupom. Tento úspech zdôrazňuje odhodlanie spoločnosti poskytovať výnimočnú hodnotu a služby svojim zákazníkom a zároveň rozširovať svoju prítomnosť na trhu.

„Sme nadšení, že nás The Sunday Times ocenil,“ hovorí Tony Preedy, výkonný riaditeľ spoločnosti Fruugo. „Toto ocenenie odráža tvrdú prácu nášho tímu a silnú podporu našich zákazníkov. Naďalej sme odhodlaní udržať túto rastovú trajektóriu a pokračovať v poskytovaní špičkových služieb.“

Ďalšie podrobnosti o úspechu spoločnosti Fruugo možno nájsť v celom článku v The Sunday Times.

Fruugo recenzie – Heureka.sk a Modrykonik.sk

Recenzie na Fruugo.sk sa rôznia. Niektorí zákazníci nemali s doručením tovaru žiaden problém, iným zásielka nedorazila ani po stanovenej lehote. Názor na Fruugo si na základe týchto recenzií môže vytvoriť každý sám:

„Je to podvodná stránka a všetky veci tam majú z AliExpress. Celkovo sa mi na tom niečo nepozdáva, tak som radšej nezadávala údaje karty.“

„3x drahšie ako priamo cez AliExpress. V podstate tovar vôbec nemusí prísť, dodanie od 2 týždňov po x mesiacov, vrátenie peňazí 0 bodov, vrátenia/výmena tovaru bez šance.“

„Objednala som si tovar a bol doručený. Stránka sa mi spočiatku nepozdávala, ale nikde inde som nevedela zohnať konkrétny produkt, po ktorom môj syn túžil, tak som to riskla – a vyplatilo sa. Platba bola bez problémov, zásielka prišla cca za mesiac.“

„Fruugo je podvodná internetová firma ktorá neposiela tovar, ktorý si zákazník podľa obrázku a ponuky vyberie. Objednávku nezušia, peniaze nevrátia. Odpovedajú len formou otázok. Na podstatné veci nereagujú ani do 48hod, ako sľubujú. Neodporúčam nákup na Fruugo. Ten istý tovar na Aliexpress je o polovicu lacnejší a jeho dodanie je 100% spoľahlivé.“

Je otázne, nakoľko je nákup na Fruugo legitímny a dôveryhodný. Fruugo recenzie na Heureke a Modrom koníkovi sú pomerne rozpačité. Spoločnosť je len sprostredkovateľom medzi maloobchodníkmi a zákazníkmi z celého sveta, a tak sa môže stať, že nie každý obchodník bude jednať seriózne. Pri nákupe drahších položiek preto treba byť obozretný.

Fruugo kontakt

Ak chce zákazník kontakt na Fruugo z dôvodu nedoručeného, poškodeného alebo nesprávneho tovaru, má možnosť využiť zákaznícky servis priamo na stránke Fruugo.sk. Vyplní svoje meno, emailovú adresu a napíše správu. Spoločnosť si vyhradzuje čas 48 hodín na odpovedanie na otázky zákazníkov.

Ak objednávka nedorazila, je potrebné skontrolovať svoje dodacie údaje:

 1. Odhadované dátumy doručenia možno nájsť v e-mailovom potvrdení o odoslaní.
 2. Je potrebné si skontrolovať e-mail s potvrdením o odoslaní a uistiť sa, že adresa doručenia je správna.
 3. Ak bola objednávka odoslaná pomocou služby sledovania zásielok, zákazník ma možnosť skontrolovať si svoje e-maily, kliknúť na odkaz na sledovací portál a skontrolovať stav doručenia zásielky.

Ak predpokladaný dátum dodania objednávky uplynul a položka stále nebola doručená, odporúča sa kontaktovať predajcu a informovať ho.

Pred kontaktovaním maloobchodníka je dobré sa najprv obrátiť na suseda alebo na miestnu doručovaciu službu. V niektorých krajinách môže byť zákazník po odovzdaní zásielky miestnym poštovým službám požiadaný, aby si ju vyzdvihol na miestnom pick-up pointe.

Ak chce zákazník kontakt na Fruugo.sk maloobchodníka, má na výber tieto dve možnosti:

 1. Navštíviť interaktívne centrum pomoci (kliknutím na spätnú stránku), odpovedať na niekoľko rýchlych otázok a poslať správu.
 2. Prihlásiť sa do svojho účtu Fruugo, prezrieť si svoje objednávky a kliknutím na „Zvýšiť dopyt na objednávku“ poslať správu priamo maloobchodníkovi.

Maloobchodníci by mali odpovedať do 48 hodín. Je nevyhnutné informovať maloobchodníka o akýchkoľvek oneskorených alebo chýbajúcich objednávkach v primeranej lehote.

Fruugo – vrátenie tovaru

Ak zákazník z akýchkoľvek dôvodov nie je spokojný, môže objednávku alebo ktorúkoľvek časť objednávky vrátiť a bude mu preplatená celá suma.

Vrátenie tovaru na Fruugo musí zaregistrovať bez zbytočného odkladu, najneskôr však do 14 dní od zaregistrovania vrátenia tovaru a poslať tovar späť maloobchodníkovi podľa jeho pokynov.

Ak si zákazník objednal výrobky od rôznych maloobchodných predajcov, musí postupovať podľa pokynov pre vrátenie tovaru pre každého maloobchodného predajcu osobitne. Obchodník by mal vystaviť dobropis.