Pôžička na auto – autoúver, na splátky bez registra a dokladovania príjmu

pôžička na auto

S rastúcou potrebou flexibilného prístupu k vlastníctvu automobilu sa stáva trendom hľadanie alternatívnych finančných riešení. Kľúčovými slovami, ktoré rezonujú v súvislosti s touto dynamikou, sú „auto na splátky bez registra, dokladovania príjmu, leasing a autoúver. Tento inovatívny prístup k financovaniu vozidla sa stáva čoraz viac žiadanejším. Hlavne pre tých, ktorí sa rozhodujú pre nákup auta bez komplikácií spojených s tradičnými úvermi.

Odborníci a nadšenci automobilov sa zaoberajú otázkami ako autoúvery, leasingové kalkulačky od popredných bánk, a podmienky poskytovania úverov zo strany renomovaných inštitúcií ako SLSP alebo VÚB. Ako teda získať auto na splátky bez dokladovania príjmu? Aké sú podmienky auta na leasing?

Ako na financovanie vozidla: Pôžička na auto

Pri hľadaní finančných možností na zakúpenie vysnívaného vozidla je k dispozícii niekoľko alternatív, a to v podobe autoúverov alebo bezúčelových pôžičiek. Tieto finančné produkty ponúkajú banky so splatnosťou od jedného do desiatich rokov, poskytujúc rôzne možnosti prispôsobenia splátok a podmienok. Ďalšou obľúbenou možnosťou je aj pôžička na auto v podobe leasingu.

KritériumAutoúverBezúčelová pôžičkaLeasing
Účel financovaniaNákup vozidlaNekontrolovaný účelNákup vozidla (dlhodobý prenájom)
Dĺžka splácania1–⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠10 rokovDo 8 rokov (maximálne)4–⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠6 rokov (štandardne)
Záložné právo na autoÁno, ako zabezpečenie úveruNieÁno, vozidlo zostáva majetkom leasingovej spoločnosti do skončenia zmluvy
Flexibilita použitiaŠpecificky na vozidloBez obmedzeníVlastníctvo vozidla po skončení lízingu
AkontáciaÁno, na krytie časti nákladovNieÁno, ako finančný vklad na začiatku
VýhodyŠpecializácia na automobilové financovanie, možnosť výhodnejších úrokových sadziebFlexibilita použitia peňazí, žiadne záložné právoDlhodobý prenájom s možnosťou odkúpenia po skončení zmluvy
Zodpovedné požičiavaniePodpora pri rozhodovaní o vhodnej finančnej možnostiFlexibilita a jednoduchá dostupnosť financiíObmedzená možnosť vrátiť alebo predať vozidlo počas leasingu
Doklady potrebné na vybavenieZákladné doklady, doklad o účele použitia úveru, príp. občiansky preukaz a doklad o príjmeObčiansky preukaz a pravidelný príjemObčiansky preukaz, doklad o príjme, doklad o zabezpečení poistením a iné v prípade potreby
pôžička na auto
Pri výbere konkrétnej finančnej inštitúcie je nevyhnutné podrobne sa oboznámiť s podmienkami, výškou poplatkov a možnosťami počas trvania úveru či pôžičky. Výhodné je využiť online porovnávač, ktorý pomôže identifikovať najvýhodnejšie možnosti.

Autoúvery: Proces získania

Krok 1: Výber vozidla a rýchla kalkulácia

Predtým, než sa človek pustí do procesu získania autoúveru, je potrebné mať vybrané vozidlo. Môže ísť o auto, ktoré objavil v inzeráte, kupuje ho od známeho, z autobazáru alebo online portálu. Veľa leasingových spoločností spolupracuje s rôznymi typmi predajcov, vrátane autobazárov, súkromných osôb a firiem. Samozrejme, auto môže byť aj dovezené, no musí byť už na Slovensku.

Prvým zaujímavým krokom je výpočet mesačnej splátky úveru. Na mnohých stránkach leasingových spoločností nájde záujemca „rýchlu kalkuláciu leasingu“, ktorej vyplnenie trvá približne 30 sekúnd, a následne získa návrh vhodného spôsobu financovania a nezáväznú ponuku zaslanú na email.

Krok 2: Schválenie a podpísanie zmlúv

Po dohode s predávajúcim ohľadom kúpy vozidla nasleduje schválenie úveru. Schvaľovanie prebieha často online, a takmer v reálnom čase získa žiadateľ informáciu, či mu bol úver alebo leasing na auto schválený. Následne sa presúva k podpisu zmlúv. V mnohých prípadoch sa už dajú podpísať online.

Krok 3: Obhliadka vozidla a vyplatenie kúpnej ceny

Po úspešnom schválení nasleduje dôležitý krok – obhliadka vozidla. Tá slúži na overenie technického stavu vozidla a zabezpečenie, že nie je odcudzené. Častokrát je celý tento proces uskutočnený bez toho, aby musel záujemca cestovať na miesto obhliadky.

Po úspešnom ukončení sa vypláca celková kúpna cena auta, vrátane úveru a akontácie. Predávajúci potom autá odhlási a nový kupujúci si môže nové auto odviezť domov a prihlásiť ho na seba.

Podmienky leasingu na auto

Leasing je forma financovania, kde si vozidlo v podstate človek prenajme od leasingovej spoločnosti. Stanesa jeho reálnym vlastníkom až po úplnom splatení všetkých splátok vrátane akontácie a všetkých poplatkov. V praxi to znamená, že spláca auto po dohodnutú dobu, často štyri roky. Po skončení tejto lehoty má právo vozidlo odkúpiť za symbolickú cenu.

Leasing prináša istú flexibilitu, nakoľko si človek môže vybrať nové vozidlo, ktoré by si inak nemohol okamžite kúpiť. Okrem toho, výhodou je aj možnosť obmeny vozidla po skončení leasingovej doby. Avšak, netreba zabúdať, že počas leasingu má človek obmedzenú slobodu s autom nakladať.

Presné podmienky leasingu závisia od konkrétnej banky alebo leasingovej spoločnosti. Niektoré bežné kritériá zahŕňajú:

 • Čistý úverový register:
  • Je nevyhnutný pre získanie úveru na auto.
 • Podmienky pre získanie pôžičky:
  • Status záujemcu (zamestnanec, živnostník, firma, zamestnanec v zahraničí, dôchodca).
 • Zamestnanci:
  • Výplatné pásky alebo výpis z účtu.
  • Minimálne tri mesiace zamestnania.
 • Podnikatelia a živnostníci:
  • Vyššie podnikateľské obraty.
  • Minimálne pol roka až 9 mesiacov podnikania.
 • Zamestnanci v zahraničí:
  • Pracovná zmluva na dobu neurčitú.
  • Minimálne tri mesiace zamestnania.
 • Dôchodcovia:
  • Dôkaz o výmere dôchodku (invalidného alebo starobného).

Dodatočné bežné podmienky leasingu zahŕňajú viaceré faktory, ktoré môžu výrazne ovplyvniť celý proces.

 1. Typ auta:
  • Niektoré vozidlá, ktoré majú obmedzenú likviditu alebo sú považované za rizikové, napríklad športové alebo pretekárske autá, sú hodnotené s väčšou prísnosťou.
 2. Vek klienta:
  • Mladí a noví vodiči sú často posudzovaní prísnejšie, rovnako aj osoby s vysokým vekom, pri ktorých je doba splácania obvykle kratšia.
 3. Cena auta:
  • Vyššia hodnota vozidla znamená vyšší úver a teda aj prísnejšie posudzovanie zo strany poskytovateľa úveru.
 4. Výška akontácie:
  • Čím je akontácia vyššia, tým sa znižuje riziko pre úverovú spoločnosť a schválenie úveru pre klienta sa stáva jednoduchším procesom.
auto na leasing podmienky
Podmienky leasingu zahŕňajú aj posudzovanie typu vozidla, veku klienta, hodnoty auta a výšky akontácie, pričom každý faktor ovplyvňuje schválenie a podmienky úveru.

Auto na splátky bez dokladovania príjmu

Ak človek preferuje auto na splátky bez potreby dokladovania príjmu, môže si zvoliť bezúčelové pôžičky, kde nie je potrebné uvádzať účel využitia finančných prostriedkov.

Tieto pôžičky umožňujú slobodu rozhodovania o použití peňazí, a to bez nutnosti poskytovať faktúry alebo iné doklady o účely a výdavkoch. Inštitúcia prevedie prostriedky priamo na účet žiadateľa a ich využitie je plne v jeho kompetencii.

Účelové pôžičky, naopak, vyžadujú vopred definovaný účel využitia, a ich použitie sa dokumentuje faktúrami, účtenkami či jednoduchou kúpno-predajnou zmluvou. V prípade účelových pôžičiek môže byť prítomná nižšia úroková sadzba. Pri žiadosti o pôžičku na auto sa banky riadia vlastnými kritériami a požiadavkami.

Možnosť kúpiť si auto bez nutnosti dokladovania príjmu v banke sa často prejavuje tým, že jednotlivec môže využiť úver s predschváleným limitom alebo si môže požičať prostredníctvom banky, kde už udržiava dlhodobý účet so stabilnými príjmami. V prípade takýchto pôžičiek banka nemusí dodatočne overovať výšku príjmu, pretože klient pravidelne prispieva príjmom na svoj účet.

Stojí však za zmienku, že takýto typ pôžičky auto na splátky bez dokladovania príjmu nie je dostupný pre nezamestnaných jednotlivcov. Nezamestnaní žiadatelia často potrebujú prítomnosť ručiteľa alebo spolužiadateľa, ktorí disponujú stabilným príjmom a sú ochotní poskytnúť bankovej či nebankovnej inštitúcii záruku za úhradu autoúveru.

Auto na splátky bez registra

Auto na splátky bez registra je možné získať jedine v nebankovkách. Niektoré z nich nesledujú ani bankový register www.sbcb.sk, ani nebankový register www.nbcb.sk. Ak má teda žiadateľ nejaký negatívny záznam v úverovom registri, neberú to ako prekážku pri poskytovaní auta na splátky.

Treba si však uvedomiť, že táto možnosť auta na splátky bez nahliadnutia do registra je pomerne zriedkavá. V prípade spoločností ako zincpozicky.sk alebo pozicky-pre-ludi.sk je to možné. Človek teda má šancu získať pôžičku na auto aj v prípade negatívneho záznamu v registri.

Kalkulačka na výpočet autoúveru

Kalkulačka autoúverov umožňuje jednoducho porovnať leasingy a pôžičky na auto, pomáhajúc nájsť najvýhodnejšie ponuky s nízkymi úrokovými sadzbami a bez poplatkov za poskytnutie. Je možné prispôsobiť si výšku mesačných splátok a dobu splácania podľa svojich potrieb. Tieto kalkulačky autoúverov sú pravidelne aktualizované a výhodou je ich dostupnosť 24/7.

 • Úrokové sadzby sú uvedené v ročnom vyjadrení, umožňujúc lepšie porozumieť celkovým nákladom úveru.
 • Poplatok za poskytnutie pôžičky na auto je presne vypočítaný podľa zadaného úveru, pomáhajúc vám predvídať skutočné náklady na získanie úveru.
 • Indikatívna mesačná splátka je spočítaná na základe výšky úveru, doby splácania a dolnej hranice úrokovej sadzby, pričom nezahŕňa poistenie úveru a ďalšie prípadné poplatky.
 • Preplatenie predstavuje sumu, ktorú nad rámec požičanej či poskytnutej sumy platí jednotlivec v priebehu splácania.
 • Limit od/do udáva minimálnu a maximálnu výšku poskytovaného úveru.
 • Splatnosť v mesiacoch znamená rozsah, v ktorom je možné splácať úver, pričom kalkulačka autoúveru poskytuje flexibilitu výberu optimálnej doby splácania.
kalkulačka autoúverov
Kalkulačka autoúverov umožňuje získať jasnejší prehľad nad finančnými možnosťami a rozhodnúť sa pre najvhodnejšiu ponuku, ktorá spĺňa individuálne potreby.

Kalkulačka Tatra leasingu

Tatra Leasing prináša rýchle a výhodné financovanie automobilov so zreteľom na ich potreby. Medzi výhody financovania cez Tatra leasing patrí:

 • rýchle uzatvorenie zmluvy
 • prispôsobená výška splátky
 • akontácia ušitá pre klienta
 • garantované sadzby poistenia

Kalkulačky Tatra Leasing pomôžu s výberom najvýhodnejšieho financovania:

 1. Kalkulačka spotrebného úveru na auto pre podnikateľov: Pomocou nej je možné získať výhodnú ponuku financovania pre osobné alebo úžitkové vozidlá.
 2. Kalkulačka finančného leasingu na auto pre podnikateľov: Pomocou nej je možné získať vlastné vozidlo a jednoducho si vypočítať výšku leasingových splátok podľa preferencií.
kalkulačka tatra leasing
Stačí vložiť do Tatra leasing kalkulačky informácie, ako je poistenie vozidla a ďalšie relevantné údaje, a získať prehľad o výške poistenia, akontácii a dobe splácania.

SLSP leasing a úver na auto

So Slovenskou sporiteľňou je možné vybrať optimálny spôsob financovania pre podnikanie. Ponúkajú nasledujúce možnosti:

1. SLSP finančný leasing:

 • Banka zabezpečí nákup vozidla, uzatvorí kúpnu zmluvu s dodávateľom a účtuje o kúpe vrátane DPH z obstarávacej ceny.
 • Financovanie počíta z ceny bez DPH a podlieha 20 % zdaneniu, zahrnutému v mesačnej splátke.
 • Fixná splátka počas celého obdobia splácania (istina, úrok, poistenie) uľahčuje plánovanie cash flow.
 • Financovať je možné osobné a úžitkové automobily, dopravnú techniku či stroje a zariadenia.

2. SLSP úver na auto

 • Samotný klient si kupuje vozidlo a účtuje o jeho kúpe, vrátane odpočtu DPH z obstarávacej ceny.
 • SLSP poskytne úver na auto až do 85 % z jeho obstarávacej ceny vrátane DPH.
 • DPH je v hodnote 0 % a jediný poplatok je úrok
 • Úver pokrýva vozidlá registrované na dopravnom inšpektoráte.

3. SLSP operatívny leasing:

 • Výhodné vozidlá bez čakania a počiatočných investícií, s nižšou mesačnou platbou až o 20 %.
 • Každý rok je možné jazdiť na novom aute a dĺžku kontraktu si prispôsobiť podľa potrieb.
 • Klient nerieši náklady na servis vozidla, tie sú zarátané vo fixnej mesačnej platbe.
 • Kompletné poistenie vrátane povinného, havarijného a poistenia GAP s odbavením administratívy pri havárii.
slsp easing úver na auto
Pri SLSP leasingu a úvere na auto si vie klient jednoducho vyrátať cez kalkulačku výšku splátok, a tak isto poistiť svoje vozidlo so zvýhodnenou cenou zahrnutou do splátky, fixnou cenou počas celého kontraktu a zjednodušeným riešením poistných udalostí.

VÚB leasing a úverová kalkulačka

Aj v tejt spoločnosti si je možné vypočítať si mesačnú splátku bezúčelového spotrebného úveru prostredníctvom VÚB úverovej kalkulačky. Tento úver umožňuje flexibilné využitie peňazí na nákup auta, rekonštrukciu bývania alebo dokonca na dovolenku. Výhody tejto pôžičky spočívajú v rýchlosti a jednoduchosti vybavenia online, bez zbytočného byrokratického zaťaženia.

Do VÚB úverovej kalkulačky si stačí zadať želanú výšku úveru a dobu splácania a jednoducho si vypočítať mesačnú splátku pôžičky. Vďaka ich online akcii získa klient navyše 50 % zľavu z poplatku za poskytnutie.

 • Výška úveru: od 500 € do 35 000 €
 • Doba splácania: 13–⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠96 mesiacov

Výhody VÚB leasingu

 • Bez dokladovania účelu: Klient nič nedokladuje a nič nevysvetľuje. Peniaze môže využiť presne tak, ako potrebuje.
 • Pôžička ihneď na účet: Po schválení a podpise zmluvy, VÚB zašle peniaze okamžite na účet.
 • Pôžička pre každého: Aj noví klienti môžu požiadať o pôžičku až do výšky 35 000 €.
 • Pôžička s odmenou: Pri čerpaní pôžičky získa klient odmenu vo forme 2 % zľavy z úrokovej sadzby, čím platí nižšiu splátku od začiatku pôžičky.
 • Poistenie úveru: Možnosť výberu poistenia pre prípad neočakávaných životných situácií.

S cieľom poskytovať komplexné finančné služby, VÚB banka začlenila do svojho portfólia poskytovanie finančného leasingu a úverov od VÚB Leasing, a. s., čo im umožňuje efektívnejšie spĺňať potreby klientov.