Refinancovanie úveru – o čo ide, podmienky

refinancovanie uveru

Refinancovanie úveru je postup, ktorým môže žiadateľ získať nový úver, za účelom splatenia existujúceho dlhu. V dnešnej dobe sa mnoho ľudí stretáva s potrebou úveru či už na bývanie, kúpu auta, alebo iné neodkladné výdavky. Neustále sa zvyšujúce náklady na životné potreby často prinútia ľudí prejsť k pôžičkám, aby si splnili svoje materiálne potreby.

Avšak nesprávne plánovanie a nesplácanie dlhu môže spôsobiť, že sa jedinečná príležitosť finančného plánovania zmení na dlhé roky spolupráce s bankami. Práve preto je dôležité si uvedomiť, že aj keď je dlh prirodzenou súčasťou života, je nutné vždy udržať kontrolu nad finančnými záväzkami. Jedným z najúčinnejších spôsobov, ako zmierniť dlhy a získať vyšší finančný komfort, je refinancovanie úveru.

Refinancovanie úveru bez dokladovania príjmu

Refinancovanie úveru bez dokladovania príjmu je možnosť, ktorá môže pomôcť mnohým ľuďom znížiť finančné zaťaženie a uľahčiť im riadenie svojich financií. V súčasnej dobe je to stále viac populárna možnosť, najmä pre tých, ktorí sa ocitli vo finančnej tiesni alebo majú viacero pôžičiek a potrebujú ich zlúčiť do jednej vyššej sumy.

Podstatou refinancovania úveru bez dokladovania príjmu je, že klient nemusí svoj mesačný príjem preukázať žiadnymi dokladmi alebo potvrdeniami. Táto možnosť prináša mnoho výhod pre tých, ktorí nemajú stabilný príjem, pracujú na živnosť alebo jednoducho nechcú zverejňovať svoje finančné údaje.

Porovnanie výhod a nevýhod refinancovania úveru bez dokladovania príjmu:

VýhodyNevýhody
Nie je potrebné dokazovať príjemVyššie úroky
Jednoduchší proces schvaľovaniaObmedzený výber poskytovateľov úveru
Možnosť zlúčenia viacerých pôžičiek do jednejVysoké poplatky za zmluvu
Ochrana súkromiaNiektorí klienti môžu mať obmedzený prístup

Jednou z najväčších výhod refinancovania úveru bez dokladovania príjmu je možnosť zlúčiť viacero úverov do jedného. To znamená, že klient nemusí platiť viac mesačných splátok, avšak iba jednu, čo výrazne zjednodušuje riadenie osobných financií. K tomu prispieva aj skutočnosť, že proces schvaľovania je jednoduchší a rýchlejší, čo môže pomôcť v prípade, že človek potrebuje peniaze urgentne.

Výber poskytovateľov úveru však môže byť obmedzený, čo môže byť pre niektorých klientov nevýhodou. Okrem toho, úvery bez dokladovania príjmu majú väčšinou vyššie úroky a poplatky, preto je dôležité dobre si prečítať zmluvu a zvážiť všetky náklady spojené s refinancovaním. Navyše, niektorí poskytovatelia môžu vyžadovať vlastníctvo nehnuteľnosti ako záruku pre úver.

Refinancovanie spotrebného úveru v tej istej banke

Refinancovanie spotrebného úveru môže byť pre mnohých ľudí vhodným spôsobom, ako zmenšiť svoje mesačné splátky alebo získať výhodnejšie podmienky pre svoj úver. Jedným z možných spôsobov refinancovania je zmena poskytovateľa úveru, avšak vo väčšine prípadov je možné túto možnosť využiť aj v rámci tej istej banky.

Refinancovanie spotrebného úveru v tej istej banke znamená, že si klient prevedie svoj existujúci úver z jedného účtu na druhý, teda do nového úverového produktu. Dôvodom pre túto zmenu môže byť napríklad lepšia úroková sadzba, nižšie poplatky alebo iné výhodné podmienky, ktoré banka ponúka v rámci svojej ponuky.

Týmto spôsobom môže klient ušetriť na svojich výdavkoch a získať lepšie finančné podmienky.

Prečo sa oplatí refinancovať úver v tej istej banke?

Jedným z najdôležitejších dôvodov je možnosť zmenšenia mesačných splátok a tým aj zlepšenia svojej finančnej situácie. Nový úver môže mať nižšiu úrokovú sadzbu, čo sa môže prejaviť nižšími splátkami každý mesiac.

Okrem toho môžu byť tiež zahrnuté výhodné balíčky súvisiace s úverom, napríklad poistenie, príspevok na riadenie účtu alebo iné bonusy, ktoré sú klientovi k dispozícii.

Refinancovanie úveru v tej istej banke má aj ďalšie výhody

Jednou z nich je snaha banky udržiavať si svojich stálych klientov, a preto jej záujmom je ponúknuť im výhodnú ponuku. Banka má tiež všetky potrebné informácie o klientovi, čo znamená, že nemusí vykonávať zložité overovacie procesy a môže tak rýchlejšie spracovať žiadosť o refinancovanie.

Navyše, refinancovanie spotrebného úveru v tej istej banke je často veľmi rýchla a jednoduchá záležitosť. Klient nemusí absolvovať dlhý proces hľadania iného poskytovateľa úveru, zháňania potrebných dokumentov alebo overenia svojej bonity. V prípade potreby sa využívajú aj hotovostné úvery, ktoré umožňujú klientovi refinancovať viac úverov a vyplácať ich jedným novým úverom.

Všetky tieto výhody robia z refinancovania spotrebného úveru v tej istej banke atraktívnu možnosť pre každého klienta, ktorý má záujem ušetriť peniaze, zlepšiť svoje finančné podmienky a uľahčiť si život.

Refinancovaniu by malo predchádzať porovnanie ponúk

Preto nie je prekvapením, že táto možnosť sa stáva stále populárnejšou medzi spotrebiteľmi. Avšak, predtým ako sa človek rozhodne pre refinancovanie, odporúča sa dôkladne porovnať ponuky banky a zvážiť všetky náklady a výhody, aby si bol človek istý, že ide o výhodnú voľbu.

V prípade, že refinancovanie spotrebného úveru v tej istej banke záujemcovi vyhovuje a získa lepšie podmienky, nemôže nič stratiť. Naopak, môžete len získať, a to v podobe nižších splátok, úspory na úrokoch alebo výhodných balíčkov a služieb.

Refinancovanie úveru v SLSP

Slovenská sporiteľňa ponúka refinancovanie úveru pre fyzické osoby aj pre právnické osoby. Pri refinancovaní hypotéky je možné refinancovať aj úvery z iných bánk, ako aj spotrebné úvery, kreditné karty alebo iné úvery.

Výhody refinancovania úveru v SLSP

Refinancovanie úveru v SLSP môže mať pre klienta viacero výhod. Medzi najčastejšie patria:

  • Zníženie úrokovej sadzby. Zníženie úrokovej sadzby môže viesť k výraznému zníženiu mesačnej splátky úveru.
  • Predĺženie doby splatnosti. Predĺženie doby splatnosti môže znížiť mesačnú splátku úveru, avšak aj celkovú výšku úrokov, ktoré klient zaplatí.
  • Zmena iných podmienok. Pri refinancovaní úveru je možné zmeniť aj ďalšie podmienky, ako napríklad výšku mesačnej splátky alebo poplatky.

Refinancovanie úveru v SLSP je možné s úverom od 300 do 40 000 eur s úrokovou sadzbou od 6,99 %. Je možné ho vybaviť online v aplikácii George, telefonicky alebo osobne na pobočkách banky. SLSP ponúka okrem toho aj 100% zľavu z poplatku za poskytnutie úveru.

Kalkulačka refinancovania úveru od SLSP

Kalkulačka refinancovania úveru od SLSP umožňuje klientom vypočítať si, aké by boli nové podmienky ich úveru po refinancovaní. Kalkulačka je dostupná na webovej stránke SLSP.

Na kalkulačke je potrebné zadať nasledujúce údaje:

  • koľko zostáva splatiť z úveru
  • výška mesačnej splátky
  • mesiac a rok ukončenia hypotéky

Po zadaní týchto údajov kalkulačka vypočíta mesačnú a ročnú úsporu pri rôznej dĺžke fixácie v prehľadných tabuľkách.

Kalkulačka refinancovania úveru od SLSP je užitočným nástrojom, ktorý môže klientom pomôcť rozhodnúť sa, či je refinancovanie pre nich výhodné.

Refinancovanie v Tatra banke

Aj Tatra banka ponúka refinancovanie úverov. Vďaka tomuto kroku môže klient získať nižšiu splátku či výhodnejšiu úrokovú sadzbu.

Tatra banka ponúka refinancovanie splátkových úverov, refinancovanie úverov v nebankových spoločnostiach či refinancovanie lízingu.

Refinančný úver je možné dostať v Tatra banke od 500 do 30 000 eur na dobu 1-8 rokov. Tatra banka ponúka úrokovú sadzbu od 5,99 % do 8,99 % ročne a 100 % zľavu z poplatku za úver.

Refinancovanie je možné vybaviť na pobočkách banky, cez internet banking či cez aplikáciu Tatra banky.

Refinancovanie v ČSOB

Refinancovanie úverov s výhodným úrokom ponúka aj ČSOB.

ČSOB ponúka refinancovanie bankových úverov a pôžičiek, úvery nebankových a leasingových spoločností, kreditných kariet a refinancovanie sa vzťahuje aj na povolené prečerpanie.

Výhodou využitia refinancovania v ČSOB je aj možnosť zriadiť poistenie úveru v prípade nečakaných udalostí. Je takisto možné predčasne splatiť úver aj bez poplatku.

V prípade aj ide o klienta banky, môže si vybaviť refinancovanie v ČSOB rýchlo, jednoducho a pohodlne cez aplikáciu alebo internet banking. V prípade ak nejde o klienta, musí sa ním stať, vyplniť žiadosť o úver, ktorý musí prejsť schválením.

Refinancovanie v ČSOB je možné od 600 do 40 000 eur na obdobie od 1-8 rokov. Banka vyžaduje jednorazový poplatok 50 € za spracovanie úveru.

Refinancovanie v 365 banke

Podobné podmienky refinancovania ako v iných bankách má aj 365 banka.

365 banka ponúka refinancovanie hypotéky. S programom Hypotéka s úsporami je možné znížiť úrok až o 2 %. Refinancovanie v 365 banke je možné uskutočniť cez aplikáciu v mobile alebo priamo na pobočke banky. Je možné si takisto poistiť úver.

Okrem iného 365 banka preplatí poplatok za predčasné splatenie hypotéky v inej banke.