Revolut – karty, účty a skúsenosti

Revolut je moderná finančná služba, ktorá ponúka užívateľom nový spôsob riešenia ich finančných potrieb. Ide o mobilnú aplikáciu, ktorá umožňuje jednoduchú a rýchlu správu financií. Revolut sa od klasických bankových služieb líši svojím inovatívnym prístupom k účtovníctvu a platobným operáciám.

Využíva najmodernejšie technológie a získala si popularitu medzi ľuďmi, ktorí sú často v pohybe a potrebujú efektívnejšie a bezpečnejšie riešenia pre svoje financie.

Vďaka aplikácii Revolut je možné platiť v zahraničí bez poplatkov za zmenu cudzej meny a zároveň sledovať výdavky a spravovať financie jednoducho pomocou svojho smartfónu.

Je Revolut banka?

V dnešnej dobe existuje množstvo nových spôsobov, ako spravovať svoje financie. Jedným z nich je aj digitálna banka Revolut. Mnohí si však kladú otázku, či je Revolut naozaj bankou alebo len obyčajnou aplikáciou pre spravovanie peňazí.

Podľa definície spoločnosti ide o finančnú inštitúciu, ktorá disponuje bankovou licenciou a poskytuje širokú škálu bankových služieb ako napríklad platobné karty, platby, účty a podobne. Avšak, aby bol Revolut považovaný za banku, potrebuje získať bankovú licenciu v každej krajine, kde pôsobí.

Momentálne je Revolut držiteľom bankovej licencie udelenej Národnou bankou Litvy pre Európsky hospodársky priestor. To znamená, že všetky jeho služby a transakcie sú regulované a dohliadané príslušnými orgánmi na úrovni EHP.

Revolut vynakladá úsilie na získanie bankových licencií aj v ďalších krajinách, aby mohol poskytnúť svoje služby v súlade s miestnymi bankovými predpismi.

V roku 2018 získal Revolut bankovú licenciu v Litve a v roku 2020 spustil svoje služby aj v Poľsku. Toto je dôležitým krokom pre spoločnosť, pretože získanie bankovej licencie v konkrétnej krajine znamená, že bude mať prístup k miestnym bankovým trhom a bude môcť poskytovať úplnú škálu bankových služieb svojim zákazníkom.

Revolut však nie je len bankou, avšak aj revolučným spôsobom, ako spravovať svoje financie. Jeho mobilná aplikácia ponúka široké možnosti pre vedenie účtu, platby v zahraničí bez poplatkov, výmenu mien s výhodným kurzom a ďalšie funkcie, ktoré sú priateľskejšie a menej komplikované ako tradičné banky.

Bankomatové karty spoločnosti Revolut

Bankomatové karty spoločnosti Revolut sú ideálnym spôsobom, ako spravovať svoje financie moderným a pohodlným spôsobom. Sú dostupné vo viacerých variantoch. K dispozícii je fyzická karta, virtuálna karta alebo jednorazová karta.

Všetky karty Revolut sú prispôsobiteľné a je možné si ich nastaviť podľa svojich potrieb. Okrem toho, jednorazová virtuálna karta je ideálnym riešením pre bezpečné online nákupy.

Karty spoločnosti Revolut ponúkajú nastavenie limitu výdavkov a v priebehu sekúnd je možné ich dočasne zablokovať v prípade potreby.

Revolut karty:

 • S kartou Standard má klient prístup k rôznym nástrojom na správu financií a môže takisto posielať peniaze do zahraničia.
 • Program Plus a Premium ponúkajú ešte viac výhod, ako napríklad prioritnú podporu v aplikácii a ochranu každodenných výdavkov.
 • S kartou Metal je možné sa tešiť na vyššie limity v oblasti investícií a ďalšie rozšírené benefity.
 • Ak klient túži po exkluzivite a vyššom životnom štýle, potom mu karta Ultra, ponúka prvotriedne lifestylové výhody a platinovú kartu.

S kartami spoločnosti Revolut je možné ušetriť na poplatkoch za medzinárodné platby, mať lepší prehľad o svojich výdavkoch a investovať efektívnejšie.

Okrem toho je možné si prepojiť virtuálnu kartu s peňaženkou Apple alebo Google Pay a nakupovať ihneď. Poplatky za Google Pay sa neúčtujú.

Aké účty ponúka Revolut?

Revolut ponúka niekoľko druhov účtov, ktoré sa prispôsobujú potrebám rôznych typov zákazníkov.

 • Jedným z hlavných benefitov, ktorý Revolut ponúka, sú Spoločné účty. Túto možnosť môžu využiť hlavne páry alebo dvojice priateľov, či rodinných príslušníkov, ktorí chcú spoločne spravovať svoje financie. Spoločný účet umožňuje jednoduchý spôsob spravovania výdavkov, plánovania financií a dokonca aj rozdeľovania účtov v reálnom čase.
 • Pre živnostníkov je k dispozícii Revolut Pro. Ide o bezplatný účet, ktorý má veľa výhod a uľahčuje im denné operácie a správu financií.
 • Revolut myslí aj na mladšiu generáciu, a preto ponúka účet Revolut <18 pre deti a mládež vo veku od 6 do 17 rokov. Tento účet umožňuje mladým ľuďom naučiť sa zodpovedne nakladať s peniazmi, platiť za svoje výdavky pomocou bezkontaktných platieb a zároveň dostať odmenu v podobe výhodných ponúk a zliav.
 • Okrem účtov, ktoré ponúka Revolut pre jednotlivcov a živnostníkov, je tu ďalší účet – Úspory. Táto služba umožňuje zarábať na úsporách v troch rôznych menách s možnosťou výberu kedykoľvek a úrokom pripisovaným denne.

Využitie účtov a služieb, ktoré ponúka Revolut, je veľmi jednoduché a dostupné pre každého so smartfónom a internetovým pripojením. Vďaka tomu sa stáva Revolut vyhľadávanou voľbou pre tých, ktorí hľadajú moderný, bezpečný a inovatívny spôsob spravovania svojich financií.

Ponúka spoločnosť Revolut výber z bankomatu?

Spoločnosť Revolut ponúka svojim klientom možnosť výberu hotovosti z bankomatu, čo je veľkou výhodou pre osoby, ktoré potrebujú mať stále prístup k hotovosti. Podmienkou je, aby bankomat podporoval karty Visa alebo Mastercard.

V dnešnej dobe je dôležité mať jednoduchý a výhodný spôsob výberu a spravovania financií. Práve preto spoločnosť Revolut umožňuje svojim klientom využívať bankomaty na výber hotovosti.

Aké sú skúsenosti a recenzie spoločnosti Revolut?

Revolut sľubuje jednoduché a lacné medzinárodné platby, nízke poplatky za výmenu mien a rýchle bankové operácie cez mobilnú aplikáciu. No aké sú skúsenosti a recenzie používateľov spoločnosti Revolut?

 • Väčšina používateľov sa zhoduje na jednej veci. Revolut je jednoduchý na používanie. Jeho moderný a intuitívny dizajn aplikácie ponúka jednoduchú navigáciu a veľké množstvo funkcií, ktoré možno ľahko aktivovať alebo deaktivovať podľa potreby.
 • Používatelia si môžu vytvoriť účet a mať ho plne fungujúci v priebehu niekoľkých minút. To znamená, že Revolut je najmä obľúbený u mladších používateľov, ktorí uprednostňujú rýchle, efektívne a moderné riešenie.
 • Ďalšou výhodou, ktorú si v recenziách Revolutu užívatelia chvália je jeho nízka cena a výhodné kurzy pri výmene mien. Používatelia môžu uskutočňovať transakcie s výmenou meny do výšky 1000 eur zadarmo pri programe Standard a Plus. To je veľmi vítané najmä pre ľudí, ktorí často cestujú alebo pracujú v zahraničí.

Spoločnosť Revolut taktiež ponúka rôzne doplnkové funkcie, ktoré jej robia konkurencieschopnou na trhu. Napríklad možnosť vytvoriť si virtuálnu kartu v priebehu niekoľkých sekúnd, bez nutnosti čakania na fyzickú kartu.

Na základe skúseností a recenzií s Revolut, možno povedať, že väčšina používateľov má pozitívne skúsenosti. Je moderná, efektívna, lacná a ponúka veľké množstvo výhod a doplnkových služieb.

Revolut bonus 40 €

V minulosti Revolut ponúkal svojim zákazníkom bonus vo výške 40 € pri založení účtu a splnení určitých podmienok. Medzi tieto podmienky patrilo založenie účtu, overenie totožnosti, vloženie minimálnej čiastky na účet, objednanie fyzickej karty a vykonanie minimálne troch platobných transakcií.

Tento bonus bol jedným z mnohých spôsobov, ako Revolut motivoval svojich zákazníkov k používaniu ich moderných finančných služieb. Avšak v súčasnosti sa bonusy ponúkané Revolutom môžu meniť a aktualizovať, takže 40€ bonus v spoločnosti Revolut dnes už žiaľ neplatí.

Kauza s názvom Karta Revolut vás pripraví o peniaze

V roku 2019 nastala kauza s názvom „Karta Revolut vás pripraví o peniaze„, počas ktorej sa šírilo, že spoločnosť Revolut neoprávnene vybrala peniaze z účtov niektorých klientov.

Spoločnosť Revolut neskôr priznala, že došlo k nedorozumeniu v súvislosti s platobnými procesormi, ktoré súviseli s vylepšením systému. Revolut však peniaze poškodeným klientom vrátil.

Táto kauza na istý čas poškodila meno spoločnosti, pretože ľudia jej prestali dôverovať. Nie je teda pravdou, že Karta Revolut vás pripraví o peniaze, išlo skutočne o nedorozumenie, ktoré sa neskôr vysvetlilo, aj keď malo negatívne dôsledky.

Dnes kartu Revolut používa mnoho klientov a nemajú s ňou žiadne vážne problémy.